Strefa Czystego Transportu w Warszawie większa niż planowano

Jeździsz starym autem? Możesz nie wjechać do centrum Warszawy.
Jeździsz autem tak starym, że jego wiek spokojnie kwalifikuje go do żółtych, zabytkowych tablic rejestracyjnych, a z rury leci siwy dym? W takim wypadku prawdopodobnie czeka Cię zakup nowego auta, jeśli będziesz chciał nim wjechać do centrum Warszawy. Od 1 lipca 2024 roku wchodzą nowe przepisy.

Choć Strefa Czystego Transportu w Warszawie jeszcze nie weszła w życie to doczekała się kolejnej aktualizacji. Według nowych założeń ma być dwa razy większa niż planowano. SCT będzie dotyczyć całego Śródmieścia, Pragi Północ oraz Żoliborza, a także większości Ochoty, Pragi Południe i części Woli. Na Mokotowie strefą SCT tylko niektóre części tej dzielnicy nie zostaną objęte strefą w tym Sadyba, Augustówka czy Stegny. Cały Służew zostanie objęty SCT. Poniżej prezentujemy grafikę przygotowaną przez urząd miasta st. Warszawy z nową propozycją strefy.

Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 lipca 2024 roku. W pierwszym etapie ich wdrażania od wspomnianej daty do SCT nie będą mogły wjechać samochody na diesla nie spełniające norm Euro 4 oraz wyprodukowane przed 2006 rokiem, a także samochody benzynowe nie spełniające norm Euro 2 i wyprodukowane przed 1997 rokiem.

Fot. Miasto St. Warszawa

Grafika główna: WBC24 / Szymon Siębor / Envato Elements

Źródła: miasto st. Warszawa


Shares: